img

Jak namierzyć zgubionego smartfona

Praktycznie dla każdego z nas utrata telefonu będzie bolesna. Chodzi tutaj nie tylko o samą wartość urządzenia, ale również o to, że na takim urządzeniu znajdują się różnorakie dane. Jeśli więc zgubimy przez przypadek swoje urządzenie czy to w kinie czy na pikniku czy w pubie, albo zostanie ono skradzione to co najważniejsze to oczywiście to, że nie powinniśmy panikować.

Przygotowywane są obecnie specjalne narzędzia do namierzania telefonu, dzięki którym nie wszystko stracone. Za pomocą dedykowanych aplikacji będzie można doprowadzić do namierzenia telefonu przez geolokalizację. Można także próbować na rozwiązania, które są w stanie zdalnie blokować urządzenie i napisać na nim wiadomość dla znalazcy. Jeśli nie jesteśmy w stanie inaczej tej sprawy rozwiązać będzie można również zdecydować się na to, by zdalnie wymazać wszystkie dane z urządzenia. Jak widać tych sposobów na to, by odnaleźć urządzenie albo uchronić się przed złodziejem jest rzeczywiście sporo.

Warto więc pamiętać o tym, by zabezpieczyć swoje urządzenie przez specjalne aplikacje. Oprócz tego trzeba również pamiętać, że utrata urządzenia to nie jedyne niebezpieczeństwo jakiego można się obawiać. Jest także złośliwe oprogramowanie, wyciek haseł i loginów czy nieuprawniony dostęp do zdjęć bądź filmów. Jest wiele zagrożeń przed którymi będzie trzeba się bronić.

Lokalizacja zgubionego telefonu

Dlatego właśnie dobrze będzie korzystać ze specjalnych aplikacji, które będą nam, pomagały w zabezpieczeniu telefonu i danych jakie się tam znajdują. Dobry program antywirusowy może nas skutecznie chronić przed złośliwym oprogramowaniem jakie pojawić się może na naszym urządzeniu. Weryfikacja haseł na dwóch etapach.

Niektóre konta internetowe są dla nas ważne i korzystamy z nich częściej niż z innych. Jeśli chcemy w pełni korzystać z urządzenia, na którym jest system Android praktycznie konieczne będzie także konto Google, które jednocześnie pozwala również na korzystanie z Gmaila albo z dysku. W przypadku iPhone trzeba będzie mieć także konto Apple, które jest niezbędne do tego, by konfigurować chmurę czy tez kupować aplikacje w sklepie Apple.

Dlatego właśnie te konta będą rzeczywiście bardzo ważne a dodatkowe ich zabezpieczenie jest bardzo dobra decyzją. Takim rozwiązaniem wspierającym może być weryfikacja na dwóch etapach, która będzie wymagała podania dwóch haseł i tylko jedno z nich będzie przez nas wymyślane. Dzięki temu to zabezpieczenie będzie rzeczywiście lepsze i nie będzie obaw o to, że ktoś niepowołany się do naszego konta będzie mógł dostać.

Szymon Wyszyński

Redakcja namierzkomorke.pl

Zobacz również