img

Największy rekordzista w historii – natura

Wszyscy wiemy czym jest Księga Rekordów Guinessa. Trafiają do niej między innymi ludzie, którzy odznaczyli się w historii wyjątkowymi zdolnościami i warunkami fizycznymi. O ile pewne umiejętności można uzyskać na drodze sumiennego treningu, o tyle natura do zdobywania tytułów rekordzisty, praktyki nie potrzebuje.
Wyniki jakie uzyskuje w niemal każdej sferze budzą podziw. Najwyżsi ludzie mierzący niespełna 3 metry wysokości, po przeciwnej stronie najniżsi przedstawiciele naszego gatunku, którzy w dorosłym wieku osiągają rozmiar butów tych pierwszych, to część Rekordów Guinessa osiągniętych przez ludzkość. Natura nie poprzestaje jednak na naszym gatunku i tworzy coraz to nowe zaskakujące nas swoimi rozmiarami, waą, zachowaniami organizmy. Weźmy na przykład największego ptaka na świecie – strusia afrykańskiego. Największy jego przedstawiciel mierzył 280cm wysokości przy wadze 150kg. Prawdziwy gigant! Prawdziwą ciekawostką jest też prędkość z jaką jest się w stanie on poruszać, a jest to zawrotne 100km/h! Zwierzęta to naprawdę, bardzo fascynujący rekordziści.

Przekonaj się sam i dowiedz się więcej już dzisiaj o największym ssaku na ziemi, największym psie, najszybszym zwierzęciu i wiele, wiele innych.

Mariusz Stańczyk

Redakcja namierzkomorke.pl

Zobacz również