img

Opinie o telefonach

Robisz zakupy w internecie? Boisz się, że nie otrzymasz produktu na czas lub będzie wadliwy? Aby zminimalizować ryzyko nieudanych zakupów warto sprawdzić opinie jakie posiada sklep internetowy.

Zapytaj znajomych!

Pierwsze osoby, które powinieneś zapytać to twoi znajomi i rodzina. Być może ktoś z twojej rodziny korzystał już z usług tego sklepu i będzie w stanie opisać swoje wrażenia. Opinie z pierwszej ręki od zaufanych osób są najbardziej wiarygodne i szczegółowe.  

 

Sprawdź opinie w internecie

Często zdarza się tak, że nikt nie będzie w stanie udzielić referencji dla danego sklepu. Warto wtedy skorzystać z opinii zamieszczonych w sieci na portalach takich jak: opinie.pinbook.pl  gdzie możesz sprawdzić np. opinie o Play . Warto poświęcić trochę czasu i przeanalizować wszystkie dostępne opinie dla danego przedsiębiorcy. Jeżeli sklep posiada same negatywne opinie to prawdopodobnie i ty nie będziesz zadowolony. Pamiętaj, że opinie od obcych osób w internecie nie są tak wiarygodne jak od twoich znajomych i warto postarać się je zweryfikować. Profesjonalne portale zrobią to częściowo za ciebie, jednak nie zawsze jest to możliwe. Dotyczy to zarówno pozytywnych, jak i negatywnych opinii. Za tymi pierwszymi może stać prężnie działająca agencja marketingowa, a te drugie mogą być napisane przez konkurencję.

 

Może też wyniknąć taka sytuacja, że sklep nie będzie posiadał żadnej opinii w internecie. Należy wtedy zachować szczególną ostrożność, a nawet powstrzymać się od zakupów, szczególnie gdy sklep zarejestrowany jest za granicą i powstał niedawno. W takich przypadkach trzeba bezwzględnie wybierać opcję wysyłki  za pobraniem wraz ze sprawdzeniem zawartości.

 

 

Szymon Wyszyński

Redakcja namierzkomorke.pl

Zobacz również