Apartament inwestycyjny – dobra inwestycja w niepewnych czasach

Inwestowanie w nieruchomości zyskuje coraz większą popularność, jednak zamiast lokować środki w mieszkania czy domy, można zainwestować również w condohotele. Jak się okazuje, dają one możliwość uzyskania wysokiej stopy zwrotu, a co więcej, inwestor może wykorzystywać apartament także do celów własnych. 

Na czym polega inwestowanie w condohotel?

Model biznesowy condo zakłada, że nie kupujemy całej nieruchomości, a jedynie wybraną jej część. Zazwyczaj mowa tutaj o apartamentach w hotelach i innego typu ośrodkach wypoczynkowych. Dzięki ciągłemu napływowi turystów, inwestycja w modelu condo przynosi zyski na poziomie 7-8% rocznie, dzięki czemu staje się wyjątkowo opłacalna, w szczególności w obecnych czasach. Co istotne, opłaty związane z obsługą condohotelu ponosi operator, a nie inwestor. Może on jednak wykorzystywać apartament do tak zwanego pobytu właścicielskiego, a więc na przykład podczas podróży służbowej bądź urlopu. 

Pewna inwestycja ze sporym zyskiem

Dlaczego apartament inwestycyjny w modelu biznesowym condo to tak opłacalny sposób na ulokowanie oszczędności? Przede wszystkim należy spojrzeć na prognozowaną stopę zwrotu, która jest realizowana przy stosunkowo niskim ryzyku. Obecnie osiągnięcie takiego poziomu jest bardzo trudne, zwłaszcza mając na uwadze wysoką inflację. Ponadto, inwestorzy mogą być niemalże pewni, że chętnych na ich apartament nie zabraknie. W modelu condo działają hotele zlokalizowane w popularnych miejscowościach turystycznych, które przyciągają urlopowiczów z całego kraju. To od inwestora zależy, w jakim dokładnie miejscu zakupi apartament. Ponadto, inwestycja w condohotel jest niemalże bezobsługowa – czynności związane z zameldowaniem, wymeldowaniem czy obsługą gości wykonuje operator i zatrudnieni przez niego pracownicy. Inwestor natomiast może czerpać zyski w sposób pasywny. Jest to nie tylko bardzo praktyczna, ale i niesamowicie wygodna inwestycja. Warto zwrócić uwagę, że wynajmując mieszkanie czy dom, inwestor przejmuje na siebie wszelkie obowiązki właścicielskie, co nie ma miejsca w modelu condo.