Apartament inwestycyjny – inwestycja w Condohotele

Zakup apartamentu inwestycyjnego to często pomysł na dodatkowe źródło dochodów. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto dokładnie dowiedzieć się, z czym wiąże się zakup condohotelu. O czym musimy pamiętać? Czym cechuje się inwestycja w condohotele? Czym jest condohotel?

Czym jest condohotel?

Najprościej rzecz ujmując, jest to budynek zlokalizowany w dużym mieście lub w popularnych regionach turystycznych. Właścicielami lokali w condohotelu są osoby, które uzyskują przychody z najmu od turystów, którzy wypoczywają w takim miejscu. Apartament inwestycyjny to wybudowany obiekt przez dewelopera. W tym wypadku poszczególne lokale są sprzedawane przedsiębiorcom, osobom fizycznym, czy innym podmiotom. Umowa o zarządzaniu jest podpisywana z operatorem budynku po przeniesieniu własności na rzecz nabywcy. 

Inwestycja w condohotel

Takie  lokale cechują się tym, że przypominają niewielkie mieszkania. Zazwyczaj posiadają aneks kuchenny, przyłącza i mają sporą powierzchnię użytkową. Właściciel apartamentu inwestycyjnego może cieszyć się minimalnym udziałem przy zarządzaniu. Nie musimy zatem martwić się tym, kto przekaże klucze danej osobie, która chce skorzystać z obiektu. Zarządca ma za zadanie zajmować się marketingiem, promocją i utrzymaniem  budynku w odpowiednim stanie. W  praktyce oznacza to, że nabywca nie musi nawet pojawiać się w takim miejscu. Pamiętajmy o tym, że właściciele mają zagwarantowane prawo do skorzystania ze swojego lokalu. 

Przepisy prawne wskazują, że pokoje w condohotelach nie są samodzielnymi lokalami mieszkalnymi. Klasyfikowane są jako użytkowe. Kupujący podpisuje zwyczajną umowę przedwstępną, a nie umowę deweloperską. Takie rozwiązanie ma szerokie grono zwolenników. 

Apartamenty inwestycyjne mogą być ciekawym pomysłem na pozyskanie dodatkowe źródła dochodu z condohoteli. Okazuje się, że condohotel to obiekt położony w atrakcyjnym turystycznie miejscu. Właścicielami takich pokoi są nabywcy, uzyskujący zyski z najmu od gości hotelowych. Odpowiednie wykorzystanie potencjału takiego miejsca może dać wiele możliwości.