Apartamenty inwestycyjne – wszystko co musisz wiedzieć

Apartamenty inwestycyjne – zainwestuj w swoją przyszłość

Inwestycja kapitału w nieruchomość od dawna była ciekawą opcją długoterminowej lokaty swoich pieniędzyKiedy ceny nieruchomości zaczęły gwałtownie rosnąć, coraz więcej osób zaczęło myśleć o takiej formie inwestowania. W tym tekście znajdziesz informację na temat apartamentów inwestycyjnych.

 

Apartamenty inwestycyjne – co to jest?

Apartamenty inwestycyjne są to mieszkania zlokalizowane w miejscowości turystycznej, w górach, nad morzem, ale także np. na Mazurach, czyli w rejonach, które są chętnie odwiedzane przez turystów, a co za tym idzie, istnieje wysoki potencjał zwrotu i zarobku na danej inwestycji. Zazwyczaj znajdują się one w kompleksie mieszkań, które są przeznaczone na wynajem krótkoterminowy. 

Kiedy decydujemy się na zakup apartamentu inwestycyjnego, w większości przypadków wygląda to tak, że następnie podpisujemy umowę z operatorem, który na bieżąco będzie obsługiwać i nadzorować najem danego lokum. 

 

Apartamenty inwestycyjne – korzyści z zakupu

Warto w tym miejscu podkreślić fakt, iż zazwyczaj apartamenty inwestycyjne są sprzedawane już jako wykończone pod klucz, co zdecydowanie ułatwia i przyśpiesza proces wynajmu. Jesteśmy zatem odciążeni od konieczności zajmowania się pracami wykończeniowymi takiego apartamentu. Jest to dodatkowo ważne, zwłaszcza gdy zakupiony przez nas apartament inwestycyjny znajduje się na drugim krańcu naszego kraju. Sprawia to zatem, że gdy tylko odbierzemy klucze, niemalże od razu można zacząć czerpać zyski z najmu tego apartamentu. 

Ciekawą i cenną zaletą jest to, że inwestor może powierzyć wszelkie prace związane z najmem takiego apartamentu inwestycyjnego zewnętrznej firmie zarządzającej. Owa firma nie tylko będzie troszczyć się o podpisywanie właściwych umów i nadzór nad wynajmowanym lokum, ale także o właściwy marketing i poszukiwanie klientów do najmu tego apartamentu inwestycyjnego. Wiele firm, które zajmują się tego typu działalnością przy podpisywaniu umowy, zazwyczaj podają roczną gwarantowaną stopę zwrotu, zazwyczaj jest to przedział od 6 do 8%, co jest dość ciekawą opcją pomnażania kapitału.

Jedna z takich firm prowadzi swoją stronę pod adresem https://condo.pl/ warto zapoznać się z ich ofertą, zwłaszcza jeżeli myślisz o takiej formie inwestycji swojego kapitału.